- Product Description
- Delivery & Returns
- Customer Reviews
Stylish modern bath for single sided installation. Available in 5mm or luxury Carronite with optional D side panel. NB: Granite Panel shown: No tap holes or waste fittings.
| Length | 1745mm |
| Width | 800mm |
| External Height | 552mm |
| Internal Height | 450mm |
| Warranty | 20 Years |
| Available In | – Carron – Carronite (30 year guarantee) |
Product Number: 23.0036
Here at Serene Bathrooms, we understand that your bathroom is one of the most important rooms in your house and any product purchased from us will be packaged and delivered with the utmost care.
Service is always number 1 on our list of priorities and with this in mind we will always aim to deliver your order as soon as possible.
Carriage for Mainland UK (excluding Highlands, Islands and some remote parts of Wales*)
| Small items | £4.95 |
| Large items | £9.95 |
Any order over £500.00 will be delivered free of charge.
* Please call 01767 640999 to confirm your location as boundaries will sometimes change depending on which carrier is used
