- Home
- Orca Bath Shower Screen
- Product Description
- Delivery & Returns
- Customer Reviews
This Orca bath screen offers excellent value for money, with the contemporary square lines offering an excellent compliment to any showerbath.
Manufactured from high quality 6mm toughened glass, this bath shower screen is guaranteed to look great for years.
The swivel wall profile allows the screen to rotate 180 degrees, allowing it to be moved out the way when needed and makes cleaning a breeze.
| Product Code | 9610F3 |
| Height | 1300mm |
| Width | 800mm |
| Coating | EasyClean |
| Glass Thickness | Toughened 6mm |
| Movement | 180 Degrees |
| Warranty | Lifetime |
| Supplied With | – Chrome Wall Profile – Screws & Fixings |
| Suitable For | – All Baths |
Product Number: SB1016
Here at Serene Bathrooms, we understand that your bathroom is one of the most important rooms in your house and any product purchased from us will be packaged and delivered with the utmost care.
Service is always number 1 on our list of priorities and with this in mind we will always aim to deliver your order as soon as possible.
Carriage for Mainland UK (excluding Highlands, Islands and some remote parts of Wales*)
| Small items | £4.95 |
| Large items | £9.95 |
Any order over £500.00 will be delivered free of charge.
* Please call 01767 640999 to confirm your location as boundaries will sometimes change depending on which carrier is used
