- Home
- Carron Quantum Duo 1900mm x 900mm Double Ended Bath
- Product Description
- Delivery & Returns
- Customer Reviews
The Carron Quantum Duo 1900mm x 900mm double ended bath from the Carron Quantum range is available in Standard Carron or Luxury Carronite. It has been manufactured from the highest quality acrylic and as a result, comes with a 20 year guarantee. The beautiful Quantum design will certainly add a touch of star quality to the bathroom.
- Length: 1900mm
- Width: 900mm
- Height: 570mm
- Internal Height: 460mm
| Length | 1900mm |
| Width | 900mm |
| External Height | 570mm |
| Internal Height | 450mm |
| Capacity | 350 Litres |
| Warranty | 20 Years |
| Supplied With | Fixing Legs |
| Available In | – Carron – Carronite |
Product Number: 23.4931
Here at Serene Bathrooms, we understand that your bathroom is one of the most important rooms in your house and any product purchased from us will be packaged and delivered with the utmost care.
Service is always number 1 on our list of priorities and with this in mind we will always aim to deliver your order as soon as possible.
Carriage for Mainland UK (excluding Highlands, Islands and some remote parts of Wales*)
| Small items | £4.95 |
| Large items | £9.95 |
Any order over £500.00 will be delivered free of charge.
* Please call 01767 640999 to confirm your location as boundaries will sometimes change depending on which carrier is used
