- Home
- Carron Equity 1700mm x 750mm Double Ended Bath
- Product Description
- Delivery & Returns
- Customer Reviews
The Carron Equity 1700mm x 750mm Double Ended Bath is a spacious place to reside in and soak away the problems of the day.
Available with integral tap ledge and bespoke whirlpool (fittings sold separately).
- Length: 1700mm
- Width: 750mm
- Height: 540mm
- Internal Height: 420mm
| Product Code | 23.0024 |
| Length | 1700mm |
| Width | 750mm |
| External Height | 540mm |
| Internal Height | 420mm |
| Capacity | 204 Litres |
| Warranty | 20 Years |
| Supplied With | Fixing Legs |
| Available In | – Carron – Carronite |
Product Number: 23.0024
Here at Serene Bathrooms, we understand that your bathroom is one of the most important rooms in your house and any product purchased from us will be packaged and delivered with the utmost care.
Service is always number 1 on our list of priorities and with this in mind we will always aim to deliver your order as soon as possible.
Carriage for Mainland UK (excluding Highlands, Islands and some remote parts of Wales*)
| Small items | £4.95 |
| Large items | £9.95 |
Any order over £500.00 will be delivered free of charge.
* Please call 01767 640999 to confirm your location as boundaries will sometimes change depending on which carrier is used
